Niedziela Palmowa Młodzieży

0
3040

Zaproszenie Biskupa Płockiego na Niedzielę Palmową 2018 r.

Drodzy Młodzi Diecezji Płockiej!

W tym roku przeżywamy w Kościele w Polsce 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. To czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie, które dojrzewa w naszych domach, szkołach i parafiach. W październiku br. w Rzymie odbędzie się Synod Biskupów poświęcony młodzieży. Papież Franciszek o tym wydarzeniu powiedział: „To jest Synod Młodych i wszyscy chcemy słuchać siebie nawzajem. Każdy młody ma coś do powiedzenia innym, ma coś do powiedzenia dorosłym, ma coś do powiedzenia księżom, siostrom zakonnym, biskupom i papieżowi. Wszyscy musimy Was wysłuchać”.

Serdecznie zapraszam Was w Niedzielę Palmową 25 marca br. na godz. 15.00 do parafii św. Stanisława Kostki w Płocku. To zaproszenie kieruję szczególnie do tych, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania i do młodzieży zaangażowanej w duszpasterstwo parafialne. Zapraszam młodzież związaną z Ruchem Światło-Życie, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, Laboratorium Wiary, Wojskiem Gedeona oraz z innymi grupami formacyjnymi, zapraszam szczególnie młodzież szkół średnich i studentów. Proszę, żebyście dostępnymi wam środkami komunikacji przekazali to zaproszenie swoim rówieśnikom, by razem z nami tworzyli wspólnotę modlitwy młodego Kościoła, którego zadaniem jest iść i głosić Chrystusa, jedynego Pana i Zbawiciela człowieka.

Do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w parafii św. Stanisława Kostki, w tym do koncelebrowania Mszy św. o godz. 15.00 w intencji młodzieży, zapraszam księży proboszczów, katechetów i dekanalnych duszpasterzy młodzieży. Podczas Mszy św. przekażę delegacji młodzieży Obraz z relikwiami św. Stanisława Kostki, które będą nawiedzały parafie naszej diecezji. Po Mszy św. przejdziemy do hali sportowej Wyższej Uczelni im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Wasz Biskup Piotr                            

 

Program spotkania

25 marca 2018 r.

Płock, parafia św. Stanisława Kostki – Hala sportowa Włodkowic

14:30 Zjazd młodzieży i przygotowanie do Mszy świętej

15:00 Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery (zapraszam Księży do koncelebry)

16:30 Procesja młodzieży z kościoła na halę sportową Szkoły Pawła Włodkowica

17:00 Adoracja Krzyża Świętego

W czasie adoracji możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi

17:45 “Mamo, to wszystko przez Pana Boga” – świadectwo Pani Doroty Bojemskiej

18:10 Słowo Księdza Biskupa Piotra Libery

18:20 Co dobrego w diecezjalnym duszpasterstwie młodzieży?

18:30 Błogosławieństwo i zakończenie

Podczas Mszy św., Ksiądz Biskup Piotr, przekaże młodzieży naszej diecezji Obraz i Relikwie św. Stanisława Kostki i 6 kwietnia br. rozpocznie się Peregrynacja po naszej diecezji.

Informacja porządkowa:

O godzinie 14:30 autokary powinny zostawić młodzież przy Stanisławówce i przejechać na parking Włodkowica.

Proszę, by Księża zabrali ze sobą alby i stuły.

ks. Krzysztof Ruciński

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży