Synod Biskupów o młodzieży

0
1430

Już za dwa dni – 3 października rozpocznie się XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów pod hasłem ,,Młodzi ludzie, wiara, rozeznanie powołania”. Potrwa ono 25 dni i zakończy się 28 października. W tym czasie na naszym fanpage’u (Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Studnia) udostępniane będą linki i posty relacjonujące wydarzenia z Rzymu. Zachęcamy więc wszystkich, którzy chcieliby być na bieżąco, do śledzenia naszych relacji.

No tak ale czym właściwie jest ten synod…

W sensie dosłownym wyraz synod oznacza ,,wędrować razem”. Jest on zgromadzeniem, na którym biskupi, zebrani wokół Ojca Świętego, dzielą się swoimi myślami, informacjami i doświadczeniami, wspólnie poszukując rozwiązań mających na celu pomoc papieżowi w kierowaniu Kościołem powszednim. Synod zwoływany jest przez Ojca Świętego wtedy, gdy uzna on za konieczne i właściwe zaczerpnięcie opinii episkopatu. Efektem obrad jest spisanie dokumentu posynodlanego, który następnie zostaje poddany głosowaniu przez Ojców Synodalnych. Po zatwierdzeniu dokumentu jego treść zostaje ogłoszona Kościołowi.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego czym jest synod zapraszamy do przeczytania artykułu – http://www.synod2018.pl/index.php/vademecum-synodu/synod2018