Wspólnota modlitwy przy Studni

0
1066

Dom „Studnia” w Płocku zaprasza do wspólnoty modlitewnej nawiązującej do tradycji szkoły duchowości wg. św. Ignacego Loyoli. Chcemy podejmować starania o pogłębienie własnego życia duchowego. Będziemy spotykać się na wspólnej medytacji Słowa Bożego oraz rozmowach na temat wiary i codzienności. Jeśli szukasz swojego miejsca w Kościele, być może będzie to droga dla Ciebie. W różnej formie będzie to okazja do głębszej modlitwy, zwolnienia tempa, odpoczynku przed Bogiem i nabrania duchowych sił.

Dla kogo ta wspólnota?

Ograniczenie zewnętrzne to wiek (25-50). Najważniejsza jest jednak wewnętrzna dyspozycja osób już dorosłych, świadomie szukających większej głębi swojego chrześcijańskiego życia. Chcemy, by każdy z członków wspólnoty ją współtworzył. Pilnować będziemy jedynie celu: mam pogłębiać swoją więź z Bogiem i człowiekiem, umacniając swoją wiarę. Jakie środki wybierzemy na tej drodze, będzie w dużej mierze zależało od każdego z nas. Nie ludzie dopasują się do formy, ale formę dopasujemy do ludzi, szukając tego jak inspiruje nas Duch Święty. Nie pójdziemy utartą ścieżką. To propozycja dla osób, które mają odwagę wytyczyć nową ścieżkę. Będzie też okazja do radosnego spotkania we wspólnocie ludzi z którymi przechodzimy tę drogę.

Co wiemy o dacie i miejscu spotkania?

Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 9 czerwca o godz. 15:30 w domu Studnia w Płocku na ul. Górnej 1 A (kaplica na II piętrze).

Jeśli masz więcej pytań, możesz napisać e-maila: dom@studnia-rekolekcje.pl