Szkoła Animatora

0
203

Zaproszenie na Szkołę Animatora

Już za miesiąc, w sobotę, 2 grudnia 2023 r. w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym „Studnia” w Płocku rozpoczynamy pierwszą edycję Szkoły Animatora. Jest ona przeznaczona dla osób, które chcą zdobywać wiedzę i doświadczenie, by w przyszłości pomagać duszpasterzom parafii w przygotowaniu młodzieży do sakramentu bierzmowania. W trakcie trwania zajęć uczestnicy zostaną przygotowani do prowadzenia grup w parafii. Podczas naszych sobotnich spotkań zajmiemy się następującymi grupami zagadnień: formacja ludzka w posłudze animatora, rola świeckich w Kościele, wprowadzenie w Biblię, kontrowersyjne zagadnienia z teologii dogmatycznej i moralnej, apologia wiary, nauka i praktyka metody lectio divina, sztuka prowadzenia grupy oraz źródła, motywacja i praktyczne pomysły pracy we wspólnocie.

Zajęcia w Szkole Animatora będą odbywały się raz w miesiącu od grudnia 2023 do czerwca 2024 r. Będziemy spotykać się w soboty, zasadniczo w godz. 10:00 – 17:00. Pierwszy zjazd rozpocznie się w sobotę, 2 grudnia o godz. 10:00 spotkaniem wprowadzającym w szkołę animatora oraz Mszą św. w kaplicy MCEW „Studnia”. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Szymon Stułkowski.

Prosimy, by księża Proboszczowie, po odpowiednim rozeznaniu, zgłaszali kandydatów z parafii do dekanalnego duszpasterza młodzieży. Do uczestnictwa zapraszamy osoby pełnoletnie, które przyjęły sakrament bierzmowania. Zgłoszenia trwają do 25 listopada.