Peregrynacja relikwii bł. Karola Acutisa

0
1481

W dniach 18 – 20 listopada 2022 r. w diecezji płockiej odbędzie się peregrynacja relikwii błogosławionego Karola Acutisa. Jest on jednym z trzynastu patronów Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Ten młody błogosławiony był rozmiłowany w Eucharystii, którą uczynił swoją „autostradą do nieba”. Zafascynowany internetem uczynił z niego narzędzie do ewangelizacji. Swoim przykładem życia pokazał, że świętość jest możliwa dla każdego.

Peregrynacja relikwii bł. Karola Acutisa obędzie się w kilku miejscach naszej diecezji:

1. W piątek 18 listopada o godz. 13:00 rozpocznie się czuwanie w szkołach katolickich. Wieczorem o godz. 19:00 w parafii św. Jadwigi w Płocku odbędzie się spotkanie dla młodzieży. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz formującą się w ruchach i wspólnotach z obydwu dekanatów Płocka. Po spotkaniu relikwie będą w Wyższym Seminarium Duchowym. Tego wieczoru w seminarium rozpoczynają się rekolekcje powołaniowe dla młodzieży.

2. W sobotę 19 listopada o godz. 10:00 relikwie zostaną przekazane do parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie. Od godz. 14:00 rozpocznie się świętowanie Światowego Dnia Młodzieży. Zapraszamy młodzież formującą się w ruchach i wspólnotach, wszystkich wyjeżdzających do Lizbony oraz młodzież z parafii naszej diecezji. Spotkanie rozpoczniemy o g.14:00 w parafii św. Maksymiliana w Płońsku od wniesienia relikwii bł. Karola Acutisa. Wieczorem, od godz. 18:00 relikwie nawiedzą parafię św. Wojciecha w Przasnyszu.

3. W Niedzielę Chrystusa Króla 20 listopada peregrynacja relikwii rozpocznie się od parafii św. Rodziny w Mławie. O godz. 12:00 relikwie zostaną przekazane do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, a o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. połączona z czuwaniem modlitewnym dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania oraz formującej się w ruchach i wspólnotach. Zapraszamy młodzież z obydwu dekanatów Ciechnowa wraz z duszpasterzami. Peregrynacja relikwii zakończy o godz. 19:30. Relikwie bł. Karola Acutisa przekażemy do archidiecezji lubelskiej.

Program Peregrynacji Relikwii

Błogosławionego Karola Acutisa

Płock – Gostynin – Płońsk – Przasnysz – Mława – Ciechanów

18 – 20 listopada 2022 r.

Piątek, 18 listopada  Płock

13:00 Szkoły Katolickie w Płocku: czuwanie uczniów

19:00 Parafia św. Jadwigi w Płocku: czuwanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz formującej się w ruchach i wspólnotach

20:00 WSD w Płocku: czuwanie kleryków i uczestników rekolekcji powołaniowych

Sobota, 19 listopada  Gostynin – Płońsk – Przasnysz

10:00 Parafia Miłosierdzia Bożego w Gostyninie: czuwanie młodzieży i dzieci przygotowujących się do sakramentów świętych

14:00 Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku: XXXVII Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. (Mszy św. z udziałem młodzieży o 15:00 przewodniczy ks. biskup Piotr Libera)

18:00 Parafia św. Wojciecha w Przasnyszu: modlitwa wspólnoty parafialnej

Niedziela, 20 listopada Mława – Ciechanów

07:00 Parafia Świętej Rodziny w Mławie: modlitwa wspólnoty parafialnej

12:00 Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie: modlitwa wspólnoty parafialnej

18:00 Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie: Msza św. połączona z czuwaniem modlitewnym dla młodzieży z obydwu dekanatów Ciechanowa (przewodniczy ks. biskup Szymon Stułkowski)

ks. Krzysztof Ruciński

diecezjalny duszpasterz młodzieży