Modlitwa o powołania (3)

0
492

W kolejny pierwszy czwartek miesiąca chciałbym Was, Kochani zaprosić do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie prośmy o ten dar powołań z naszej diecezji.

Refleksja
Mówiono nam często: przyglądajcie się księżom, którzy Wam imponują, patrzcie na takich księży. Chciałbym być takim księdzem – mówcie sobie. Widząc księży, którzy dają zły przykład, chciejcie się odgradzać: ja nie chce taki być; nie: ja taki nie będą, bo życie to jeszcze pokaże jaki będę, ale ja nie chcę taki być. Jan Bosko był wychowywany bez ojca. Bardzo brakowało mu obecności ojca. I zobaczcie, jak z tego zagubionego chłopca, który wychowywał się bez ojca, narodził się wielki ojciec. Salezjanie opiekują się młodzieżą od ponad 200 lat. Ten Jan Bosko szedł kiedyś ulicą, i tak bardzo uważanie, z taką atencją kłania się swojemu proboszczowi, a ten przeszedł koło niego, jakby go nie widział, zlekceważył go. Bardzo go to zabolało. I wtedy, doświadczając tego bólu powiedział sobie, że będzie innym księdzem – już wtedy chciał nim być. Zranione synostwo, które zostaje uleczone jest źródłem pięknego ojcostwa.

Modlitwa:
Módlmy się, by Bóg pobłogosławił Kościół powszechny i Kościół płocki takimi powołaniami kapłańskimi, które będą rozniecać w ludzkich sercach ognie wiary, nadziei i miłości.
Modlitwa: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…
św. Józefie, żywicielu Syna Bożego – módl się za nami
św. Janie Boski, przewodniku święty młodzieży – módl się za nam

ks. KR