Ruszają zgłoszenia na ŚDM w Lizbonie

0
1413

W dniach 26 lipca – 6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie odbędą się 38. Światowe Dni Młodzieży. Będzie to niezwykłe święto młodego Kościoła, czas na doświadczenie obecności Jezusa Chrystusa w życiu młodego człowieka, a także piękne spotkanie młodych z całego świata z papieżem Franciszkiem.

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Studnia” zaprasza młodych do wspólnego udziału w tych wydarzeniach. Organizatorem zgłoszonej grupy jest ks. Krzysztof Ruciński – diecezjalny duszpasterz młodzieży i koordynator Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji.

Szczegóły dotyczące wyjazdu grupy zgłoszonej:

Termin:

26 – 31 lipca (dni w diecezjach) oraz 1 – 6 sierpnia 2023 (wydarzenia centralne ) – bierzemy udział we wszystkich wydarzeniach, zarówno dniach w diecezji jak i wydarzeniach centralnych z papieżem Franciszkiem.

Miejsce:

a) dni w diecezjach – diecezję do której polecimy wybierzemy wspólnie we wrześniu. Mamy zaproszenie do diecezji na północy Portugalii – takich jak Porto, Coimbra, Lamego, Braganca, Viana, Vila Real, Braga

b) wydarzenia centralne – Lizbona

Grupę stanowią młodzi działający na co dzień w duszpasterstwach młodzieży w diecezji, ale dołączyć może do nas każdy kto chce wziąć udział w ŚDM w Lizbonie.

Wiek: od 16 do 35 roku życia w dniu wyjazdu. Osoby niepełnoletnie potrzebują opiekuna dorosłego.

Szacowane koszty:

Samolot lot w dwie strony + bagaż 23 kg – od 2250 zł

Pakiet polski, pełny lizboński, ubezpieczenie i  fundusz solidarnościowy – ok. 1500 zł

Dni w diecezji – ok. 300 zł 

Przejazdy wewnętrzne  – ok. 200 zł 

Podsumowując wydatki na dzień dzisiejszy wychodzi 4.250 zł (za przeloty i dwutygodniowy pobyt w Portugalii).

Zgłoszenia: już można się zgłaszać, im szybciej tym lepiej :).

Gdy zaczną się zgłoszenia, wtedy na bieżąco będziemy podawać informację, m.in o spotkaniach w 6 rejonach diecezji (płockim, ciechanowskim, mławskim, pułtuskim, płońskim i rypińskim).

Pamiętajmy – 23. Dzień każdego miesiąca jest oficjalnym dniem modlitwy za ŚDM. 

W razie pytań kontakt: ddm@ddm-studnia.pl

ks. Krzysztof Ruciński

koordynator ŚDM w diecezji płockiej